Džiovintuvo įtaka plaukams

Šiuolaikinė moteris tikriausiai neįsivaizduoja savo kasdienybės be kai kurių įvaizdį puoselėjančių priemonių. Vienos tokių yra skirtos puoselėti mūsų plaukų grožį. Norint kiekvieną dieną turėti nepriekaištingą bei gražią šukuoseną, prireikia nemažai laiko. O greitas gyvenimo tempas deja, verčia rinktis ne visada mūsų plaukams naudingas priemones.

Tikriausiai moters namuose dažniausiai sutinkama šukuosenos formavimo priemonė yra plaukų džiovintuvas. Kai skubame, ši priemonė visada mums pagelbėja. Leidžia greičiau išdžiovinti bei suformuoti šukuoseną. Šis prietaisas daro mažiau žalos nei plaukų tiesintuvas ar garbanojimo žnyplės. Tačiau plaukų džiovinimas karštu oru ar modeliavimas karštomis žnyplėmis visada sausina plaukus bei daro juos plonesnius. Galvos oda turi funkciją, kuri leidžia džiovinimo metu, apsaugoti plaukus nuo išsausėjimo. Galvos oda pradeda gaminti tam tikrą medžiagą, vadinamą sebumu, tada plaukai greičiau riebaluojasi ir mažiau sausėja. Taip jiems padaroma mažesnė žala.

Pirmas svarbus žingsnis, nusprendus naudoti džiovinimo prietaisus– atsakingai išsirinkti plaukų džiovintuvą. Šiuo metu pasirinkimas yra labai didelis. Kaip nepasimesti tarp tokios pasiūlos? Džiovintuvai skiriasi savo galia, savybėmis bei kitomis įvairiomis funkcijomis. Svarbiausias aspektas renkantis džiovintuvą yra jo galia. Dažniausiai moterys renkasi džiovintuvus, kurių galia yra nuo 1500 iki 1700 vatų. Turintys mažesnę galią džiovintuvai dažniau naudojami šukuosenų formavimui ir sunkiau išdžiovins storus ar garbanotus plaukus. Džiovintuvus galima būtų suskirstyti pagal plaukų tipus. Turinčioms plonus ar pažeistus plaukus, specialistai rekomenduoja mažesnės galios džiovintuvus, turėtų užtekti ir 1200-1500 vatų džiovintuvo. Galingesnio džiovintuvo reikėtų storesnių ir banguotų ar garbanotų plaukų savininkėms, tokiu atveju reikėtų rinktis nuo 1300 iki 2000W galios turintį džiovintuvą. Tačiau plaukų džiovintuvo galia yra tik vienas iš kriterijų renkantis šį prietaisą. Tikriausiai pats svarbiausias aspektas yra kaitinimo elemento technologija. Pigesniuose prietaisuose yra naudojami plastikiniai ar metaliniai kaitinimo elementai, kurių veikimas paremtas drėgmės išgarinimu iš plaukų, juos kaitinant. Toks principas stipriai žaloja mūsų plaukus. Derėtų ieškoti prietaiso su keramikiniu kaitinimo elementu. Jis paskirsto karštį tolygiai, todėl daroma žala plaukams yra žymiai mažesnė. Kad džiovintuvas duotų mūsų plaukams daugiau naudos, rinkitės džiovintuvą su jonizatoriumi. Šį funkcija glotnina ir išlygina plaukus, jie nebesiįelektrina, labiau blizga ir yra švelnesni. Naudojant džiovintuvą su jonizatoriumi, plaukai yra trumpiau veikiami karščio, nes neigiami jonai suskaldo vandens lašus į molekules, kurios greit išgaruoja, dėl to plaukai yra mažiau pažeidžiami. Įsigijus plaukų džiovintuvą, taip pat labai svarbu žinoti, kaip tinkamai džiovinti plaukus. Norint pasiekti geriausią rezultatą, plaukus džiovinkite nuo šaknų iki galiukų, laikant prietaisą maždaug 10 centimetrų atstumu nuo galvos odos. Nederėtų plaukų džiovinti iš apačios į viršų, tokiu būdu tik suvelsite plaukus ir jie džius ilgiau. Taip pat nesistenkite išdžiovinti visos galvos odos, palikite šiek tiek drėgmės plaukuose, tuo atveju jie atrodys sveikesni ir ilgiau bus aprūpinti drėgme. Galiausiai, tiesiog baikite džiovinti šalto oro srove, tada jūsų plaukai akivaizdžiai labiau blizgės.

Jei dažnai naudojate džiovinimo prietaisus, plaukai savaime sausėja ir plonėja. Todėl reikėtų išsirinkti plaukų priežiūros priemones, kurios intensyviau drėkina ir maitina plaukus. Puikus pasirinkimas „KERASTASE Nutritive Bain Nutri-Thermique“ šampūnas, praturtintas dideliu baltymų, lipidų ir gliukozės kiekiu. Šių priemonių dėka plaukai visapusiškai ir intensyviai drėkinami nuo šaknų iki pat galiukų. „KERASTASE Nutritive Bain Nutri-Thermique“ šampūnas išskirtinis tuo, kad turi nuo karščio apsaugančią Thermo-Reactive Polymer funkcija, kuri stiprina plaukus, jų viduje užrakindama medžiagas, maitinančias plaukus. Dėl to naudojant šį šampūną plaukai nesausėja ir neplonėja. Šio šampūno dėka džiovinimo ar tiesinimo metu daroma žala yra minimali. Jau po pirmo naudojimo, akivaizdžiai pastebėsite, kad plaukai sveikiau žvilga, yra paklusnesni ir nesišiaušia. . Jeigu naudojate plaukų džiovintuvą, visada rekomenduojama palepinti plaukus priemonėmis, kurios apsaugo nuo karščio ir plaukams neleidžia išplonėti. Naujos kartos termoapsauginis purškiklis „L‘Oreal Professionnel Tecni ART Constructor“ – tai plaukų priežiūros priemonė, kuri suteiks jūsų plaukams apsaugą nuo karščio, minkštą tekstūrą ir lanksčią fiksaciją. Šios priemonės sudėtyje esančios veikliosios medžiagos neapsunkins ir nesulipins plaukų. O naudojant reguliariai įgaus apimties ir taps stiprūs. Dėl šioje priemonėje esančios karščio optimizavimo technologijos, jūsų plaukai bus apsaugoti ir išliks sveiki. Šis purškiklis tiks tiek ilgaplaukėms, tiek trumpų plaukų savininkėms. . MATRIX sukūrė dar vieną efektyvią priemonę apsaugančią plaukus džiovinimo metu – tai „MATRIX Design Pulse Iron In“ purškiklis. Pagrindinė šios priemonės funkcija yra apsaugoti plaukus nuo įkaitusių formavimo įrankių daromos žalos bei atstatyti pažeistus plaukus. Šis purškiklis išskirtinis tuo, kad apsaugo net iki 232 °C, ir neleidžia plaukams dar labiau sausėti. Šio purškiklio sudėtyje esantis natūralus ricinos aliejus, minkština plaukus, drėkina galvos odą, apsaugodamas juos nuo slinkimo. Jis papildytas vitaminu C, kuris plaukus žvilgina, suteikdamas sveiką išvaizdą. Pakankamai lengva tekstūra, jūsų šukuosena darys lanksčią bei padės ilgai išlikti nepriekaištingai.

Rekomenduojama kiek įmanoma dažniau leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Tačiau jei negalite to išvengti, nepagailėkite pinigų tikrai aukštos kokybės priemonei. Tokie prietaisai turi naujoviškų funkcijų. Daro minimalią žalą plaukams, padeda ne tik greičiau, bet ir saugiau išdžiovinti plaukus. Plaukų džiovintuvas puikiai pasitarnaus kaip alternatyva tiesinimo ar garbanojimo žnyplėms. Džiovintuvo skleidžiama šiluma nėra tokia intensyvi, kaip kitų šukuosenos formavimo priemonių. Todėl, sakoma, kad džiovintuvas saugesnis prietaisas mūsų plaukams. Specialistai rekomenduoja rinkitės mažiausią arba vidutinę temperatūrą, kad žala plaukams būtų kuo minimalesnė. Pažeisti plaukai pastebimai ilgiau džiūsta, skilinėja jų galiukai, todėl rekomenduojama naudoti priemones ne tik apsaugančias nuo karščio bet ir stiprinančias plaukus. Svarbiausia taisyklė, naudojant bet kokį plaukų džiovintuvą – naudoti jį atsakingai ir nepiknaudžiauti juo.